Elazığda Kiralık Vinç Bulunması – Kiralık Vinç

Elazığda Kiralık Vinç Bulunması – Kiralık Vinç

Elazığda Kiralık Vinç Bulunması – Kiralık Vinç

Ekipmanı kurmak için bir Elazığ’da kiralık vinç bulunması gerektiğinde , her bakım yöneticisinin hayatında bir zaman gelir. Ağır ekipmanların kaldırılması, asla hafif çekilmemesi gereken ve her zaman kalifiye bir armatör tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir şeydir.

Doğru vincin seçimi, her biri belirli bir görev için tasarlanan birçok farklı vinç çeşidi olduğu için çok önemlidir. Bunlar şunları içerir:

  • Hidrolik bomlu vinçler
  • Arazi vinçleri
  • Engebeli arazi vinçleri
  • Paletli vinçler
  • Bomlu kamyonlar

Vinç Kapasitesi

Ekipmanı kaldırmanız ve taşımanız gerektiğinde, vincin kaldırma kapasitesi, yükün ağırlığının ve vincin gerekli erişiminin bir kombinasyonudur. Yükün vinçten daha fazla dışarı çekilmesi gerektiğinde, vincin yükün hemen yanında konumlandırılabileceğinden çok daha büyük bir vinçe ihtiyacınız vardır.

Arazi

Dikkate alınması gereken ilk nokta özellikle Elazığ ‘da, asansörün nerede olacağıyla ilgili erişim yolundaki zemin koşullarıdır, çünkü bir ağır yük kaldırma vincini istemezsiniz. Arazinin destekleyebileceği maksimum aks yükünü dikkatlice kurmak ve uygun olan bir vinç seçmek önemlidir. Ayrıca, asansör alanındaki zemin koşullarının sabit olduğundan emin olmalısınız, böylece vincin destek ayakları yük altında kayabilir. Kaba arazi vinçleri ve paletli vinçler, yumuşak ve engebeli araziler için en iyi seçimdir.

Erişim

Tesis tasarımı sırasında yapılan yaygın bir hata, tesis alanlarına kurulum öncesinde, sırasında ve sonrasında hareket ettirilebilmesi için tesis alanlarına yeterli erişime izin vermemektedir. Erişimin zor olduğu yerlerde, çatı çok düşük olmadığı ve geniş bir erişim güzergahı bulunduğu takdirde, bomlu kamyonlar ve engebeli arazi vinçleri kullanılabilir. Bununla birlikte, bu vinçler sınırlı bir erişim ve kaldırma kapasitesine sahiptir. Alternatif olarak, çatının bir bölümünün çıkarılması ve binanın dışından büyük bir hidrolik bomlu vinç veya tüm arazi vinci kullanılması mümkün olabilir. Bu çözümün ana kısıtlaması, yükün vinçten bir miktar uzak olması durumunda gerçek kaldırma kapasitesinin kısıtlanmasıdır.

Kaldırma yüksekliği

En zor ve tehlikeli asansörler, yükün havada yüksek olarak kaldırılması gerektiğidir. Bu asansörler sadece özel kaldırma ekipmanı ve becerileri olan şirketler tarafından yapılmalıdır. Bu asansörler dikkatli bir planlama gerektirir, kurulum süreleri uzundur ve yerel yetkililerden özel izin alınması gerekebilir. Tüm arazi vinçleri yüksek asansörler için en iyi seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir